Ki törődjön a vezetővel?
Önmaga. Leginkább. Azért is, mert magányos műfaj vezetőnek lenni.
És azért is, mert sok forog kockán: a család biztonsága, megélhetése, boldogsága. A csapat jól-léte, teljesítménye. A cég bevétele, sikeressége. A vezető egészsége: teste, lelke, mentális jól-léte.
Amennyire fontos, hogy törődjön az üzlettel, a csapattal, az ügyfelekkel, a családjával, a barátaival, legalább annyira fontos lenne, hogy törődjön önmagával is. Mert, ha többé-kevésbé tud jól lenni, képes kialakítani egy számára és a körülötte élők számára harmonikus életvitelt, mélyíti az önismeretét, szóval, ha jól van a saját bőrében és életében, akkor tud jól törődni mindenki és minden mással. A törődés önmagunkkal az egyik legjobban megtérülő befektetés minden színtéren: otthon, a barátainkkal, a kollégáinkkal és az üzletben is.
Ehhez fontos, hogy a saját igényeink és a körülöttünk levő igényeit többé-kevésbé harmóniába tudjuk hozni. Befektetésként időről-időre érdemes megállnunk, gondolkodnunk, reflektálnunk. Kis lépésekkel elindulni és kitartóan haladni. Egyszerre egy dologban és megvalósítható mértékkel változtatni. Fizikailag: iszunk-e elég vizet, legalább heti egyszer alszunk-e eleget, vagy jól; az iroda, az autó (tömegközlekedés) és otthon hármasa közé beékelünk-e valahova napi 10 perc gyaloglást-sétát? Érzelmileg: töltünk-e heti 1 órát a 168-ból valóban a számunkra töltekezést jelentő emberekkel vagy tevékenységgel; a nap végén, villanyoltáskor tudunk-e hálásak lenni azokért, akik (még) körülöttünk voltak aznap és mindazért, amink van? Belsőleg: teszünk-e valami, önmagunkon túlmutató pozitív dolgot mások és a világ számára?
Ahogy rendszeresen töltjük a mobilunkat; ahogy mindig gondoskodunk, hogy legyen benzin és ablakmosó az autónkban; ahogy figyelünk az otthonunk tisztaságára, legalább annyira fontos lenne tölteni, gondoskodni és figyelnünk önmagunkra is. Kezdve akár, a fenti kérdések átgondolásával és egy lépés, változtatás megtételével.
